PL EN UA
smak polskiej tradycji facebook

EKO Opieńki Kazimierza - Opieńki Marynowane

Ekologiczna opieńka miodowa występuje na obszarze całego kraju. Można ją spotkać w okresie jesiennym, w ogromnych ilościach. Rośnie na pniakach, a nawet na pniach żywych drzew.

W naszych przetworach wykorzystywane są wyłącznie wyselekcjonowane grzyby - najwyższej jakości, z lasów w których przez co najmniej 3 lata nie były stosowane żadne środki chemiczne. Dzięki temu mamy pewność, że nasze opieńki marynowane są w pełni naturalne i zdrowe.

Opieńka marynowana charakteryzuje się miodowożółtym do kasztanowatego kapeluszem, pokrytym ciemniejszymi łuseczkami. Jest to grzyb nadal mało znany i rzadko zbierany choć ma duże wartości smakowe i odżywcze.

W kuchni wykorzystuje się tylko kapelusze grzybów młodych i średnio wyrośniętych, gdyż trzony opieńki są łykowate i twarde. W 100 gramach świeżych opieniek znajduje się 1-3 g białek, 7,5 g cukrów i 0,6 g tłuszczów.

Ekologiczne opieńki marynowane zostały przygotowane z myślą o zaspokojeniu najbardziej wymagających wielbicieli leśnego runa.

Produkt Ekologiczny (posiada Certyfikat wydany przez: BIOEKSPERT Sp. z o.o. - Jednostka Certyfikująca w rolnictwie ekologicznym upoważniona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi).

kod SPT-EKO-021
masa netto: 300g
ilość w zgrzewce: 6
Powrót do kategorii: Żywność, produkty ekologiczne

Produkt wykonany ręcznie

EKO Opieńki Kazimierza - Opieńki Marynowane

ilość:Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]